Strony
W temacie
  • Co dają  książki.
    Książki są  bardzo ważne w naszym życiu.. To przecież z nich dowiadujemy się o otaczającym nas świecie. To właśnie książki pozwalają  nam na zdobywanie wiedzy. Bez nich nie byłoby możliwe  ukończenie szkoły. …
  • Informatycy i programiści.
    Obecnie bardzo popularnym zawodem jest zawód informatyka czy też programisty. Studia wyższe na wymienionych kierunkach i są co roku oblegane przez zapalonych komputerowców. Nic w tym dziwnego, gdyż praca na stanowisku informatyka jest …

ABC podatków. Coraz więcej wokół kreatywnych ludzi, którzy nie boją się zainwestować w swoją przyszłość i nie mają oporu (a jeśli mają, to go pokonują) przed założeniem własnej działalności gospodarczej tak w kraju, jak i poza jego granicami. Z takim przedsięwzięciem nieodłącznie wiążą się podatki. Dla kogoś obeznanego w ich tematyce niczym tajemniczym nie będzie termin „certyfikat rezydencji podatkowej„. Czym jest? Kto i po co powinien się o niego ubiegać?
Certyfikat rezydencji podatkowej to dokument ważny dla osób, które prowadzą działalność międzynarodową. Potwierdza on meldunek i miejsce zamieszkania na terenie danego kraju, co wiąże się z odprowadzanym tam podatkiem.
Po co wydaje się certyfikat rezydencji podatkowej? To proste – właśnie po to, żeby uniknąć podwójnego opodatkowania. Dokument ten powinien zawierać przede wszystkim datę wydania bądź ramy czasowe, w jakich obowiązuje, musi także jasno określać miejsce siedziby, z którym wiąże się opodatkowanie.
Sprawdź, czy i Ciebie nie obowiązuje certyfikat rezydencji podatkowej.

Leave a Reply